Już od 71 lat, 7 kwietnia w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Co roku motyw przewodni jest inny, który podkreśla obecne priorytety zdrowotne na świecie. W tym roku tematem przewodnim jest obecna sytuacja epidemiologiczna i działania związanie z zapobieganiem wirusa SARS-Co V-2. Obecna sytuacja na świecie nas nie rozpieszcza i właśnie 7 kwietnia w Światowy Dzień Zdrowia doceniajmy i wspierajmy Lekarzy, Pielęgniarki, Położne, Ratowników i cały personel medyczny za ich poświęcenie w walce z wirusem, za narażanie życia dla innych i walkę na pierwszej linii.

Jak kiedyś powiedział Arthur Schopenhauer „Choć zdrowie nie jest na pewno wszystkim, to bez zdrowia wszystko jest niczym". W obecnej sytuacji nabiera to głębszego znaczenia. Wspierajmy medyków, dbając bardziej o własne zdrowie poprzez odpowiedni styl życia, odpowiednią dietę oraz zachowywanie zdrowego rozsądku na co dzień.

W Światowy Dzień Zdrowia chcę podziękować Medykom, Lekarzom, Pielęgniarkom, Położnym, Ratownikom oraz całemu personelowi za naprawdę ciężką pracę.

Kilka rad z mojej dziedziny, jak zadbać o zdrowie 5 zasad zdrowego żywienia