Brak dostatecznej ilości snu może prowadzić do zaburzenia gospodarki cukrowej, dodatkowo znacznie dłużej utrzymuje się wyższy poziom insuliny. Ponadto zwiększa się wydzielanie greliny, czyli hormonu odpowiadającego za wzrost apetytu, a to już łatwa droga do nadmiernego jedzenia. Przy barku odpowiedniej ilości snu hormon stresu, czyli kortyzol jest nadmiernie aktywny.

Wystarczy jedna nieprzespana noc i wszystkie te czynniki wyżej wymienione mogą się pojawić i doprowadzić do całkowitego zaburzenia działania naszego metabolizmu oraz co za tym idzie rozpoczęcia nadmiernego magazynowania tłuszczy. Powrót naszego ciała do normy może potrwać nawet kilkadziesiąt godzin. Jeżeli przez dłuższy czas nie będziemy pilnować, aby dostarczyć odpowiednią ilość snu, to organizm zacznie bardzo na tym cierpieć. Nie tylko pojawi się nadmierne gromadzenie tłuszczy, ale również zwiększony apetyt, niestety najczęściej na niekoniecznie odżywcze produkty. Dodatkowo chroniczne zmęczenie, pogorszenie się cery, znaczący spadek odporności oraz wiele innych niepożądanych efektów.

Aby uregulować nasz sen należy pamiętać, by przesypiać odpowiednią ilość godzin dziennie, nasz organizm bardzo to doceni. Wystarczy przez dwa tygodnie dbać o odpowiednią ilość snu, a nasz organizm się zregeneruje i ureguluje metabolizm.

Pamiętajcie, sen jest kluczowym elementem naszego życia i nie może go nam zabraknąć. Dla osób, które mają problem ze snem lub ich sen jest złej jakość, lub po prostu jest za krótki, dobrym rozwiązaniem będzie odpowiedni suplement, taki który wesprze organizm po ciężkim dniu i ułatwi zaśnięcie i regenerację. Deep Sleep do firmy LAB ONE jest świetnym wyborem, połączenie odpowiednich składników idealnie pomoże wpaść w głęboki sen i znacząco poprawi jakość snu. Sam jestem osobą, która dużo czasu pracuje i kładę się późno spać, Deep Sleep sprawdza się u mnie fantastycznie.

Z kodem DROZDZ15 macie rabat na produkty w sklepie LAB ONE